top of page
green-abs-plus-350x350.jpg
plexiwire-innotech-ukraine-2017-850x500.

3D філамент або пластик для 3D принтера є термопластиковою ниткою, за допомогою якої можна друкувати тривимірні об'єкти на 3D принтерах. Після нагрівання до потрібної температури термопласти стають гнучкі. Саме ця гнучкість дозволяє 3D принтера створюваті різні об'єкти до того, як нитка охолоне. Існує безліч типів  філамента, які мають різні властивості, температуру друку, колір, діаметр та інші особливості. Plexiwire пропонує 6 видів пластику: ABS, ABS +, PLA, NYLON, PETG, FLEX діаметром 1,75мм, та більш як 15-ть кольорів.
Вибір пластику для 3D друку залежить від вашого 3D принтера та об'єкту, який ви хочете надрукувати. Оскільки кожен настільний 3D-принтер має свої унікальні характеристики, вам можливо потрібно буде змінити  налаштування температури, щоб отримати найкращі результати. Щоб отримати добре надруковану модель, вам необхідно враховувати такі параметрами, як діаметр сопла 3D принтера, налаштування швидкості друку та висоту шару.

  ABS

Друкуйте іграшки, декор, гаджети та багато-багато іншого. Не варто також забувати, що ABS - інженерний пластик. Використовуйте його для друку корпусів і статичних силових елементів ваших інженерних винаходів.
Характеристики:
Міцність - перевершує багато інших пластиків по механічній міцності і жорсткості;
Довговічність - моделі з ABS  пластика добре зберігають свої властивості протягом довгого часу. Однак ABS не стійкий до ультрафіолету, що знижує довговічність надрукованих моделей при тривалому контакті з сонячними променями.
Стійкість до високих температур - витримує короткочасний нагрів до 90-100 ° С;
Вологостійкість - в готової моделі здатність забирати вологу значно нижче, ніж у ABS нитки;
Стійкий до агресивних середовищ - стійкий до лугів, мастил, розчинів неорганічних солей і кислот, вуглеводнів, жирів, бензину;
Добре зварюється - можна продовжувати друк після зупинки;
Розчиняється в ацетоні, ефірі, бензолі, етілхлорид, етиленхлориду - можливість постобробки готової моделі після друку для згладжування шарів, додачі поверхні глянцю.
Діаметр нитки 1,75 +/- 3%
Екструдер 220 ° С-240 ° С
Стіл 90 ° С-110 ° С
Примітка: Параметри друку можуть відрізнятися для різних моделей і типів принтерів.

 ABS +

Це модифікований ABS, створений спеціально для друку на 3D принтерах. Спеціальні добавки, в першу чергу, дозволили збільшити адгезію і піти від розшаровування моделі при друку. Також модифікований ABS має менший коефіцієнт усадки, що в сукупності з поліпшеною адгезією зводить викривлення моделі (коли край моделі відривається від столу і задирається) до мінімуму.
ABS + менш крихкий, але, при цьому, зберіг всі характеристики міцності звичайного ABS. Це дозволяє використовувати його в друку елементів, які схильні до динамічних навантажень, таких як вигин і вібрація. Також у ABS + менший коефіцієнт стирання, що дозволяє використовувати його при друку рухомих елементів.
Параметри друку ABS + знаходяться в тих же діапазонах, що і у звичайного ABS, так що вам не потрібен спеціальний принтер для цього.
Покращена формула звичайного ABS - для друку без деламінаціі, викривлення, і з поліпшеною адгезією.
Міцність - ABS + витримує більше динамічні навантаження, в порівнянні з ABS.
Покращена адгезія - шари при друку склеюються краще, що робить модель міцніше в порівнянні з ABS.
Велика деталізація - моделі, надруковані ABS + відмінно друкуються з великою роздільною здатністю.
Діаметр нитки: 1,75 +/- 3%
Екструдер: 225 ° С-245 ° С
Стіл: 90 ° С-110 ° С
Примітка: Параметри друку можуть відрізнятися для різних моделей і типів принтерів.
Модифікатор підвищує атмосферо- та морозостійкість, жорсткість і стійкість до дії окислювачів і аліфатичних вуглеводнів.

 NYLON 

Nylon (поліамід) добре відомий своєю міцністю, гнучкістю і стійкістю до зносу. Завдяки своїй здатності витримувати значні механічні навантаження, Nylon - відмінний вибір для друку функціональних прототипів, різних механізмів, шестерень, запчастин і деталей для ремонту. Ще однією перевагою є, то що моделі, надруковані Nylon, виходять гладкі, і практично не вимагають подальшої обробки.

Nylon пластик дуже гігроскопічний, він легко поглинає воду. Тому перед тим як заправити нитку в 3D принтер, її потрібно просушити. Для цього помістіть пластик в духовку на 6-8 годин при температурі 70 - 85 ° С. Nylon для 3d принтера рекомендується зберігати в герметичному контейнері, найкраще разом з осушувачем.

Основні властивості Nylon

  • володіє неймовірною міцністю

  • висока зносостійкість, еластичність, термостійкість

  • низький коефіцієнт стирання

  • стійкість до багатьох розчинників на органічній основі

  • легко піддається механічній обробці.

Діаметр нитки - 1,75 +/- 3%
Екструдер - 235 ° С-245 ° С
Стіл - 100 ° С-120 ° С
Примітка: Параметри друку можуть відрізнятися для різних моделей і типів принтерів.

 PLA

PLA (ПЛА, полілактид) - біорозкладаний пластик, зроблений на основі відновлюваних ресурсів (кукурудза). Фізичні властивості PLA пластика схожі з ABS - це теж жорсткий і крихкий полімер (коефіцієнт жорсткості у PLA навіть більше), але з мінімальним коефіцієнтом усадки і високої міжслойової адгезії як у ABS+. Моделі відмінно тримаються навіть на столі без підігріву, відмінна адгезія дозволяє отримувати моделі хорошої якості "з пилу, з жару".
Так як PLA зроблений на основі біорозкладаних продуктів, термін служби готових моделей досить обмежений. Не варто використовувати цей пластик для друку моделей, які будуть довго перебувати на відкритому повітрі, під сонячним випромінюванням, і, тим більше піддаватися впливу кислот. Тонкостінні моделі розкладаються на відкритому повітрі за дуже короткий термін. Так само не варто забувати, що як і будь-який термопластик, перед використанням PLA слід добре просушити. Головна перевага PLA - це його безпечність при використанні. Полілактид не виділяє шкідливі речовини при нагріванні, при друку немає запаху. Відмінний варіант для того, щоб друкувати вдома, і в погано провітрюваних приміщеннях, а також там, де є діти. PLA відмінно підходить для роботи з 3D ручками.

Діаметр нитки 1,75 +/- 3%

Экструдер 205°С-220°С

Стіл 40°С-60°С

Примітка: Параметри друку можуть відрізнятися для різних моделей і типів принтерів.

 PETG

Цей філамент можна сміливо назвати комбінацією PLA і ABS.  PETG має відмінну міцність і простоту в друці. Ви можете друкувати як великі деталі, без проблем з усадкою, відривом країв від столу і розшаруванням моделі в процесі друку (як з ABS), так і дуже дрібні моделі, і бути впевненим, що деталь залишиться в розмірі. При цьому ви отримаєте міцну модель, більш міцну ніж при використанні ABS, що не піддається руйнуванню в агресивних середовищах, як PLA. Сміливо беріть PETG, якщо у вас відкритий принтер. Але пам'ятайте, PETG один з найважчих пластиків, на 20% важче ABS.
Діаметр нитки: 1,75 +/- 3%
Екструдер: 230 ° С-255 ° С
Стіл: 50 ° С-70 ° С

 FLEX

Пластик в котушці Flex - дуже гнучкий матеріал, міцний на розрив і інертний в рідких агресивних середовищах (масло / кислота / лужне середовище). А якщо просто - прокладки, сальники, пиловики - будь-які елементи захисту - це Flex. А може ви хочете придумати нову підошву для Nike? Або малюнок для позашляхової гуми для GoodYear? Головне правило - не поспішайте, поставте малу швидкість друку для найвищої якості моделі. 

Температура екструдера 230-250°С

Температура платформи 50-80°С

Діаметр нитки, мм 1,75 / 3,00 +/- 0,05

bottom of page