top of page
IMG_20190829_122104.jpg
IMG_20190829_122028.jpg

3D друк, вона ж методика адитивного виробництва, вона ж швидке прототипування, застосовується для відтворення об'єктів по заданим 3D моделями. 3D моделі можуть бути створені вручну, або за допомогою 3D сканера.

Найбільш розповсюдженими вважаються наступні технологій 3D друку:

  • Моделювання методом наплавлення (Fused Deposition Modeling, FDM)

  • Стереолітографія (Laser Stereolithography, SLA)

  • Цифрова світлодіодна проекція (Digital Light Processing, DLP

  • Селективне лазерне спікання (Selective Laser Sintering, SLS)

  • Селективне лазерне плавлення (Selective Laser Melting, SLM)

FDM - це абревіатура з англійської «Fused Deposition Modeling», що перекладається як «Моделювання методом наплавлення». Суть FDM 3D друку полягає в пошаровому відтворенні об'ємних виробів на основі цифрових даних (3D моделей). Як матеріал в FDM 3D принтерах для цієї мети використовуються спеціальні нитки пластика. Такі нитки можуть бути діаметром 1,75 мм, або 2,85 (3) мм.

3D друк FDM може похвалитися великою різноманітністю у виборі доступних матеріалів. Для роботи з FDM 3D принтерами розроблена величезна кількість пластику, проте не кожен принтер підтримує весь спектр матеріалів, які пропонує ринок. Цей фактор залежить від температури плавлення конкретного матеріалу і максимальної температури нагріву сопла пристрою. Грубо кажучи, прилади, сопло яких не розігрівається більш ніж на 250 ˚ С, не зможуть друкувати матеріалами з температурою плавлення в 280 ˚С. Якщо ж відкинути це обмеження, то в плані вибору витратних матеріалів 3D друк FDM сміливо можна назвати найбільш універсальною технологією адитивного виробництва. Користувачі мають можливість роботи з пластиками всіх кольорів і відтінків, прозорими, глянцевими та матовими полімерами, з гнучкими та жорсткими інженерними матеріалами, з металізованим пластиком, і пластиком, що змінює колір. Також доступні водорозчинні, флуоресцентні, люмінесцентні матеріали, пластик з дерев'яним наповненням і багато іншого.
На нашому сайті представлені матеріали для 3D друку методом FDM, наступних виробників: Raise3D, Formfutura, Monofalament, Plexiwire, Polymaker

PLA_filament.jpg

Стереолітографія, вона ж 3D друк SLA, є не тільки однією з перших 3D технологій у світі, але й одна з найбільш точних методик адитивного виробництва. У деякому роді вона унікальна, адже в ній, в якості витратного матеріалу, застосовується рідка фотополімерна смола. Суть технології полягає в засвітленні фотополімера за певним алгоритмом (заданому програмою-слайсером на основі 3D моделі). Під впливом лазерного випромінювання смола застигає, формуючи готовий об'єкт.

Як ми писали вище, в 3D принтерах, що працюють за технологією лазерної стереолітографії, застосовуються рідкі фотополімерні смоли, звані ще фотополімерами. Це особливі речовини, які змінюють свої властивості під впливом світла. Найчастіше активним випромінюванням є ультрафіолет. Дантистам добре знайомий термін «фотополімер», адже аналогічні речовини широко застосовуються в стоматологічній практиці. 
На ринку настільних 3D принтерів сьогодні можна знайти гнучкі і жорсткі, інженерні та декоративні, стоматологічні та випалювали фотополімерні смоли всіх кольорів і відтінків. Звичайно, асортимент ще НЕ настільки широкий, як, наприклад, в FDM 3D друку, але саме 3D друк SLA та витратні матеріали до нього знаходяться на другому місці за популярністю серед користувачів. На нашому сайті В знайдете фотоплімери наступних виробників: ApplylabworkBluecastHarz Labs, NextDent

Фотополимерная смола для принтера Formla

DLP 3D друк- це одна з методик адитивного виробництва, в якій для побудови об'єктів використовуються рідкі фотополімерні смоли, які тверднуть під впливом світлових хвиль. Принцип роботи DLP 3D принтерів дуже схожий на метод друку SLA. Однак затвердіння об'єкта під час DLP друку відбувається під впливом іншого джерела світла.

DLP 3D друк працює з рідкими фотополімерними смолами (практично такими ж, як SLA 3D друк). Деякі витратні матеріали навіть підходять для роботи з обома методиками. Це залежить від довжини хвилі засвічення і витратного матеріалу. Однак навіть конкретно для цифрової світлодіодної проекції розроблені відмінні професійні лінійки фотополімерних смол.

Так, сьогодні на ринку 3Д друку можна знайти гнучкі й жорсткі матеріали, прозорі фотополімери і смоли найрізноманітніших кольорів. Доступні також витратні матеріали для специфічних цілей. Наприклад, стоматологічні фотополімери з різноманітними властивостями, а також випалювальні матеріали для виготовлення ювелірних майстер-моделей. DLP фотополімери наступних виробників ви можете знайти на нашому сайті: ApplylabworkBluecastHarz Labs, NextDent, Phrozen, Wanhao 

bottom of page